KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17177266
nr 1717 7266
Robert Jhaveri
(f. 1962), Sverige
Oljemålning, Impressionistisk tolkning av William Turners "Dido building Carthage", 2024. Monogramsignerad RJ. Olja på duk, 99x149 cm, yttermått inklusive förgylld träram: 108x160 cm
Robert Jhaveri, svensk konstnär född 1962.
Utrop:
5.000 kr
Såld:
2.400 kr
måndag 18 augusti 2025
kl 20:34:00
18/8 20:29:00